O klube

Informácie o našom klube.

Prvý michalovský klub slovenských turistov sme založili v roku 2005. Je pokračovateľom turistických tradícii v Michalovciach, ktoré boli organizačne prerušené zmenou štruktúry organizácie telovýchovy a športu. Na ustanovujúcej schôdzi sa zúčastnilo 13 turistov. Postupne počet členov klubu narastal a v súčasnosti kolíše okolo počtu 60. Klub má právnu subjektivitu a združuje občanov okresu, ktorí chcú vykonávať záujmovú činnosť – turistiku. Spočiatku sa členovia venovali pešej turistike, cykloturistike, vysokohorskej turistike a značkovaniu turistických trás. Neskôr pribudli vodná a lyžiarska turistika.

Naša činnosť spočíva v organizovaní vlastných turistických akcií, ale aj zúčastňovaní sa na akciách organizovaných inými klubmi. Medzi vlastné patria tradičné akcie ako napr. štefánske túlanie po Vihorlate, silvestrovský či trojkráľový výstup na Sninský kameň, ale aj spriechodňovanie turistických trás. Z akcií organizovaných inými klubmi sa pravidelne zúčastňujeme na zimnom a letnom zraze KST, stretnutí priateľov a čitateľov časopisu Krásy Slovenska, na akcii 100 jarných kilometrov či na výstupe na Vihorlat v deň ústavy. Organizujeme aj ďalšie nepravidelné akcie za poznaním bližšieho okolia aj vzdialenejších končín, takže každoročne máme okolo 40 akcií. Naši členovia sa taktiež pravidelne zúčastňujú zahraničných ciest vysokohorského charakteru (Alpy, Pyreneje, Škandinávia, Balkán, Turecko, Maroko, Island a iné). Spolupracujeme aj s Gymnáziom Pavla Horova v Michalovciach, odkiaľ sa jednotlivých akcií zúčastňuje až po 70 žiakov.

Budúcnosť klubu je v pokračovaní doterajšej činnosti v súlade so stanovami. Ponúkame aktívnu turistiku pre všetky vekové a výkonnostné kategórie a radi vás privítame na našich akciách.

Ako sa stať členom klubu
Ako nám prispieť na činnosť poukázaním 2% z daní
Výbor klubu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *