Kurz základov VHT 2014
Pondelok, 19 Február 2018

Kurz základov VHT 2014

Aj tohto roku bude možnosť zúčastniť sa kurzu základov vysokohorskej turistiky (VHT). Viesť ho budú inštruktori Dušan Reiser a Rasťo Sopko a organizuje ho humenský klub LOKO. Termín je stanovený na 1.-2. júna 2014.

Absolventi kurzu získajú osvedčenie o absolvovaní kurzu VHT (musia ale byť členmi KST), ktoré ich oprávňuje zúčastňovať sa túr aj mimo značkovaných chodníkov vo Vysokých Tatrách pod vedením inštruktora VHT. Absolvovanie kurzu je tiež podmienkou pre účasť na zahraničných cestách organizovaných Klubom vysokohorských turistov Slovenska (KVTS). Je veľmi žiadúce, aby sa zúčastnili kurzu tí, ktorí tento kurz ešte nemajú a chcú chodiť na náročnejšie túry do Tatier.

Samotný kurz bude pozostávať z teoretickej a praktickej časti (zlaňovanie, lezenie s istením). Za účasť sa zaplatí malý poplatok (predpokladám do 5€). Kto by teda mal záujem, nech ma informuje emailom alebo telefonicky.


aktualizácia 27.5.: Kurz sa nakoniec bude konať v Strážskom (a nie v Humennom, ako som pôvodne spomínal). Pre bližšie informácie ma kontaktujte na čísle 0915 099 289.