2.6.2013 Splav Hornádu MDD
Pondelok, 19 Február 2018

2.6.2013 Splav Hornádu MDD

Pri príležitosti MDD TJ Slávia UPJŠ v Košiciach zorganizovala splav Hornádu, na ktorom sa z Michaloviec zúčastnilo šesť plavcov: Ivan, Jožka, Marián, Vierka, Tomáš a Jozef. Ďalší šiesti svoju účasť na poslednú chvíľu vzhľadom na nepriaznivú predpoveď odvolali.

Takže sme sa zredukovali do jedného auta a po daždi sme vyrazili smer Košice. Telefonicky sme u Košičanov zistili, že u nich neprší a splavovať sa bude. A naozaj po prejdení Dargova sa počasie ako šibnutím čarovného prútika zmenilo a čoskoro aj slniečko vykuklo spoza mrakov.


Po príchode do Košíc sme zistili, že aj iní to odpískali a prišli len skalní. No ale autobus bol už pristavený, tak sme nafúkli, priviazali lode a nabrali kurz Veľká Lodina. Keď sme dorazili, nasledoval tradičný rituál ochutnávania fantastického piva. Po dopití sme trochu zapózovali fotografom, podelili sa do lodí a vyrazili. Keďže vody bolo dostatok a tiekla pre vodákov ideálne tak sme nemuseli vôbec kľučkovať po koryte, ale šinuli sme si to krásne stredom a mali dostatok času venovať sa pozorovaniu okolia. Na brehoch sme videli kačacie mamy s mládežou, ako ich cvičia v plávaní a ponáraní . Keďže prúd bol silný, tak naozaj len pri brehu a pod ochranou prevísajúcich konárov vŕb.

Asi po hodine a pol sme dorazili k prvému zrazu, ale keďže sme už nováčikov naučili ako sa majú správať a čo ich čaká, tak sme to všetci preplavili úplne v pohode. Keďže sme mali našu prvú adrenalínovú skúšku za sebou a vyšlo aj slnko tak sme si užívali, súlodili a kecali. Spomínali sme na tých čo neprišli, že urobili chybu, keď počúvali meteorológov a nie nás. Ja osobne som išiel Hornád tretí krát a určite toto bol najkrajší  splav čo sa týka počasia a množstva vody. Takže takto v pohode sme sa doplavili k hrádzi, kde sme museli vystúpiť a preniesť lode. Po opätovnom nalodení a krátkej plavbe sme opäť prirazili pod mostom v Družstevnej pri Hornáde na obed v miestnej reštike.

Po dobití batérii sme sa opäť nalodili a pomaly sa plavili smerom na Košice. Cestou sme sa trénovali na perejkách a takto sa pripravovali na náš záverečný adrenalín pod mostom v Ťahanovciach, kde sa naša plavba končila. No a  ako sme prešli posledné pereje pod mostom? To si necháme na osobné rozprávanie, ale bolo to drsnééé.Pozrite si galériu fotiek...