17.8.2013 Relax na plachetnici ZEFYR
Pondelok, 19 Február 2018

17.8.2013 Relax na plachetnici ZEFYR

Je sobota 17.8.2013 a osem členov Prvého michalovského klubu slovenských turistov sa o 15.00 hod. schádza v Michalovciach a troma autami sa prepravujú na stredisko Lúč na Zemplínskej Šírave pod starou lodenicou. Olinka nakúpila jedlo a pitie, odparkujú autá a 8 členov posádky sa naloďuje pod vedením kapitána Tomáša na plachetnicu ZEFYR.

Prvý smer plavby krížom k obci Zalužice, kde na palubu dopláva ďalšia účastníčka plavby Norika. Pri brehoch hrádze v Zalužiciach si v príjemnej teplej vode zaplávajú aj ostatní. Kompletná deväťčlenná posádka – sedem žien a dvaja muži si to následne namieria ku stredisku Kamenec. Len škoda, že nefúka silnejší vietor. Pomaly sa vzďaľujú od brehov Zalužic, pozorujú na vode ďalšie plavidlá, užívajú si božský kľud ďaleko od všetkého, fotia nádherný západ slnka a k večeru sú pri Kamenci, kde práve začína laserová šou. Smerom od Kamenca na Lúč sledujú krásne vysvietený hotel Eurobus a počujú rôzne druhy hudby a zábavy zo všetkých stredísk na severnom brehu Šíravy.

Niekedy o 23.00 hod. s pomocou motora a stiahnutými plachtami prirážajú k mólu a šťastne sa vyloďujú vďaka skúsenému kapitánovi Tomášovi. Autami sa premiestňujú na chatu pod Senderovom k Tomášovi, odkiaľ majú nádherný výhľad na celú nočnú Zemplínsku Šíravu. Vyhladnutí po plavbe sa nasýtia a v družnej debate čakajú na ohňostroj na zraze motorkárov. Niekedy okolo 2.30 hod. v nedeľu ráno sa naozaj dočkajú ďalšej pastvy pre oči. Akciu končia v nedeľu 18.8.2013 doobeda po prehliadke zrúcanín kostolíka na Senderove.Pozrite si galériu fotiek...