Vysokohorská turistika
Pondelok, 19 Február 2018

Vysokohorská turistika

Kurz základov VHT 2014

Aj tohto roku bude možnosť zúčastniť sa kurzu základov vysokohorskej turistiky (VHT). Viesť ho budú inštruktori Dušan Reiser a Rasťo Sopko a organizuje ho humenský klub LOKO. Termín je stanovený na 1.-2. júna 2014.

Absolventi kurzu získajú osvedčenie o absolvovaní kurzu VHT (musia ale byť členmi KST), ktoré ich oprávňuje zúčastňovať sa túr aj mimo značkovaných chodníkov vo Vysokých Tatrách pod vedením inštruktora VHT. Absolvovanie kurzu je tiež podmienkou pre účasť na zahraničných cestách organizovaných Klubom vysokohorských turistov Slovenska (KVTS). Je veľmi žiadúce, aby sa zúčastnili kurzu tí, ktorí tento kurz ešte nemajú a chcú chodiť na náročnejšie túry do Tatier.

Samotný kurz bude pozostávať z teoretickej a praktickej časti (zlaňovanie, lezenie s istením). Za účasť sa zaplatí malý poplatok (predpokladám do 5€). Kto by teda mal záujem, nech ma informuje emailom alebo telefonicky.


aktualizácia 27.5.: Kurz sa nakoniec bude konať v Strážskom (a nie v Humennom, ako som pôvodne spomínal). Pre bližšie informácie ma kontaktujte na čísle 0915 099 289.


Kurz základov VHT

Predbežný termín konania kurzu je stanovený na 18.-19. mája. Školiacimi budú Dušan Reiser (inštruktor VHT) a Rasťo Sopko (inštruktor lezenia) zo Sniny.

Absolventi kurzu získajú osvedčenie o absolvovaní kurzu VHT, ktoré ich oprávňuje zúčastňovať sa túr vo vysokohorskom prostredí (teda napr. mimo značených chodníkov v Tatrách) pod vedením inštruktora VHT. Je takto možné dostať sa na mnoho inak neprístupných tatranských vrcholov, vrátane atraktívneho Gerlachu či Lomničáku. Absolvovanie kurzu je tiež podmienkou účasti na zahraničných cestách vysokohorského charakteru organizovaných Klubom vysokohorských turistov Slovenska (KVTS). Účasť na kurze odporúčam aj tým, ktorí síce podobné plány nemajú, ale záleží im na vlastnej bezpečnosti pri pohybe v horách.

Samotný kurz bude pozostávať z teoretickej a praktickej časti. Zúčastniť sa síce môže každý, osvedčenie o absolvovaní kurzu ale získajú len členovia KST (nemusia byť z nášho klubu). Za účasť sa zaplatí malý poplatok (upresní sa neskôr, určite to bude do 5€). Kto by teda mal záujem a ešte mi to neoznámil (v reakcii na moje predošlé emaily), nech mi pošle email (adresa je uvedená tu na stránke v kontaktoch).